Když někdo z nás vyráží mezi lidi, pochopitelně se do jisté míry zaobírá i otázkou, co si vzít na sebe. A k tomu patří samozřejmě nejen oblečení, ale i obuv. Přemýšlíme nad tím, do jaké společnosti míříme, co se tam akceptuje a co si tedy máme vzít, abychom zapadli mezi ty ostatní a neměli s tím, pokud možno žádné zbytečné problémy. A obvykle se nám podaří správná volba.

pár bot

Jenže když vyrážíme třeba někam na výlet do přírody, už si s výběrem obuvi zase až tak moc hlavu nelámeme. Přemýšlíme třeba nad tím, co si obléct, aby nám nebyla zima nebo abychom nepromokli, ale to, co si obouváme, nejednou podceníme. A pak nám kvůli takové špatné volbě může být i docela nepříjemně. Protože určitě víte, jak je člověku, kterého třeba zebou nebo bolí nohy. A za to může nejednou pouze nevhodná obuv.

Když prostě vyrážíme do přírody, často si obujeme to první, co nám přijde pod ruku, s tím, že je to tam přece jedno, že tam nás nebude nikdo podle obuvi hodnotit. Vezmeme si hlavně něco obyčejného, žádný luxus, to abychom si neničili v neudržovaném terénu boty vhodné do lepší společnosti, a vlastnosti takové obuvi pak nemusíme brát dostatečně v potaz. A to se nám může vymstít.

zavázaná bota

Když totiž jdeme v nevhodných botách krajinou, snadno si do nich třeba někde nabereme vodu. Stačí chvilka nepozornosti a šlápneme do nějaké kaluže nebo bláta, a je to. Ale také nás takové špatně zvolené boty mohou tlačit, mohou nám rozdírat kůži na nohou, můžeme v nich mrznout, může nám to v nich klouzat…
Problémů s botami je tedy možná celá řada. A kdo je nechce mít, ten by si měl na cesty do volné přírody volit trekové boty, které jsou tu od toho, aby právě těm, kdo se pohybují neudržovaným terénem, prokazovaly jen ty nejlepší služby. V těch se chodí vždy a všude naprosto dokonale, v těch má jejich uživatel vždy jen ten nejpříjemnější možný pocit. A proč byste si ho nedopřáli i vy?