Ibišek pochází původem z afrických zemí, konkrétně z Egypta. Jeho květy jsou velké, červené a poslouží vám skvěle jako okrasa vašeho domova. Ale ibišek není jen okrasná květina. Jedná se také o bylinku, která podporuje naše zdraví. Jako přírodní léčidlo se koneckonců využíval už od nepaměti. K tomu účelu nejvíce slouží ve formě ibiškového čaje, který nejenom, že je velmi zdravý, ale má také skvělou chuť.

ibišek

Nicméně z ibišku se nevyrábí pouze čaj. Jeho listy se například využívají v kuchyni, především pro svou kyselou chuť, která skvěle doplňuje vybrané pokrmy. Výtažky z ibišku se také používají v pečující kosmetice, zejména jako přísada do pleťových krémů. Ale stále zůstávají nejvíce využívané květy ibišku, které se právě používají pro výrobu ibiškového čaje.

Výsledný nálev ibiškového čaje má červenou barvu a jeho chuť je jemně nasládlá s pikantními tóny. Čaj můžete konzumovat za tepla, kdy vás příjemně zahřeje, ale pokud ho budete konzumovat za studena, tak vás příjemně osvěží.

čaj

Ibiškový čaj vám může pomoci s vašim zdravím. Má například pozitivní účinky pro ty, kteří trpí vysokým krevním tlakem, jelikož ho dokáží držet v přijatelní hlasitě. Kromě toho snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi. Zvyšuje metabolismus, takže vám může pomocí s redukcí hmotnosti, pokud to potřebujete.

Je taky bohatý na vitamín C. Vitamín C má v našem těle spoustu důležitých rolí. Je například nezbytný pro tvorbu kolagenu v našem těle, který je zodpovědný za zdraví našich kostí, kloubů a pevnost naší pleti. Vitamín C je kromě toho také důležitým pro naši imunitu, kterou podporuje a upevňuje. Pomáhá vám také rychleji se vyléčit z chřipky, nachlazení nebo se zbavit nepříjemné rýmy.

Kromě toho má ibiškový čaj také detoxikační účinky. Pomáhá nám s rychlejším vyloučením toxinů a odpadních látek z našeho těla.