Jedna z kategorií této každoroční ankety má název Žije svoji prací. Určena především pro ženy, které samostatně podnikají, anebo zvládají svoji profesi s mimořádnou úspěšností. A nejen tyto. Navrženy mohou být i obětavé učitelky, lékařky, zdravotní sestry, které se svoji práci věnují s otevřeným srdcem. Úspěšná na sítích je kategorie, kterou naplňují především známé blogerky, influencerky či youtuberky. Zapálené ženy, které svými příspěvky motivují okolní svět touto formou. Ať už to jsou jogínky, výživové specialistky, koučky, specialistky na zdravý životní styl. Dokonce i úspěšné kuchařky a pekařky mohou touto cestou přenést svoje zkušenosti ostatním ženám.

Kandidátka na titul Žena roku

Pro ženy, které naprosto nezištně pomáhají v krizových situacích ostatním lidem je určena kategorie Dobré srdce. Především dobrovolnice jak už v charitativní činnosti, tak ty, které se osvědčily v době pandemie, kdy okamžitě věděly co mají dělat jsou těmi nejlepšími kandidátkami. Stejně tak ty, které se zapojily do pomoci uprchlíkům během válečného konfliktu. A nelitovaly ani času ani vynaloženého úsilí. Zvítězila nad osudem je poslední kategorií, do které můžete přihlásit jak statečnou ženu, kterou znáte. Tak i sebe samu, pokud vám život přinesl náročné situace a vám se podařilo nad nimi zvítězit s čistým štítem.

Kandidátka kategorie Úspěšná na sítích

V této kategorii bývají nominovány i maminky, které zůstaly se svými dětmi samy a na svůj osud nežehrají. Či bojovnice s těžkou nemocí a ženy které čelily domácímu násilí. A přesto neztratily potřebný optimismus. Pravidla soutěže Žena neumožňují přihlásit účastnici do dvou a více kategorií. V pravidlech je rovněž uvedeno, že soutěžit nemohou ženy, které se v minulých ročnících probojovaly do finále. Tato anketa každoročně hledá nové hrdinky současných všedních dnů. Vrcholným oceněním je Cena sympatie – kterou získává žena, která získala nejvyšší počet hlasů bez ohledu na to, ve které kategorii byla nominovaná.