Nejkrásnější svátky v roce jsou téměř za dveřmi a už se začínají pomalu zouvat a nakukovat dovnitř. V obchodních domech je boží nadělení a vystaráno má ten, kdo koupil vánoční dárky v předstihu, takže tomu jenom mohou ostatní závidět. Nicméně pokud ještě tápete v tom, čím obdarovat vaše nejbližší, nedělejte si s tím velkou hlavu, obvykle stejně nejvíce potěší něco, co je naprosto jednoduché a co se vám zprvu ani nemusí zdát až tak ideální.

Pokud se před vánočními svátky dostatečně připravíte, máte trochu více času a ze všeho nejraději byste vaše nejmilejší osoby obdarovali něčím, co jste sami vyrobili, pak je to značka ideál! Jenže ne každému z nás se to poštěstí. Objednejte si materiály dostatečně dlouho předem, abyste mohli vyrábět třeba už od konce léta.

mimino

Kdo rád šije, určitě nám dá za pravdu, že skvělým materiálem, který nemůže být při šití vynechán, je fleece. Jeho skvělé vlastnosti, jako jsou hřejivost, lehkost, nežmolkovatí, prostě skvělý materiál, jestliže chcete například vnoučatům ušít pořádné kalhoty na zimu, dáte ho ideálně na spodní vrstvu kalhot a o vaše dítka bude postaráno. Nebo objednejte ten s vánočními motivy a hned můžete začít šít povlaky na polštáře nebo rovnou celé deky. Ovážete je stuhou a máte ideální vánoční dárek pro kohokoliv z rodiny. Takový dárek je vděčný.

deka

Nebo jdete na vánoční jarmark, kam máte přinést svoje produkty, které se pokusíte prodat a výtěžek z akce pak půjde na nějaký charitativní projekt? To je moc hezká myšlenka, ale vy vůbec nevíte, co byste mohli přinést? Co takhle ušít vánoční skřítky s čepicemi? I pro takové výrobky je tento materiál více než vhodný. Nebo rovnou z něj můžete ušít zvířátka pro děti či rovnou celý Betlém, a to by byla teprve nádhera! Ten se vám rozhodně nezničí a vydrží to s vámi dalších několik vánočních sezón.