Láska to je opravdu slovo, které zahrnuje opravdu širokou škálu věcí. A také jsou různé způsoby lásky. Někdo může pociťovat nezkrotnou lásku k jídlu. Jiný má projevy lásky k nakupování. Jednoduše se dá láska pociťovat nejen k lidem, ale také k věcem. A v moderní době se stalo docela běžným zvykem, že lidé pociťují spíše city k věcem a majetku než k sobě a svým blízkým. A to je veliký problém, který by se měl určitě řešit. Vždyť láska je tak ušlechtilý cit, a to zejména když je opětována. A to, jak víme přece nemůže nově získaná věc nikdy předčit. A láska mezi partnery je opravdu nádherná věc.

děti

A co potom láska, kterou právě pociťujete ke svým dětem. Není nic krásnějšího, když plně milujete svoje děti. Každý rodič ať si to uvědomuje nebo ne chce pro své děti jen a jen to nejlepší. A někteří rodiče jsou touto láskou natolik zaslepeni, že nevidí nic kolem sebe. A to doslova. Prostě nevidí, že to například se svojí láskou přehánějí. A dítě tím například úplně dusí a nadávají mu žádný prostor. A této lásce se říká opičí a určitě to není úplně nejlepší cesta. Také není úplně nejlepším, a hlavně nejzdravějším projevem lásky, že svoje děti rozmazlujeme. Protože jsme zvyklí z dospělého života, že láska se přeci dokazuje dárky. A tak, protože ve většině případů nemáme moc volného času, nakupujeme. A to skoro všechno, co vidíme. Protože si přejeme, aby nás naše děti milovali i přesto, že nemáme na ně skoro žádný čas. Také z projevů lásky se svoje děti snažíme chránit,

dítě si hraje

A tím je vlastně izolujeme a nedovolíme jim, aby si vybudovala vlastní přátelství. A šli vlastní cestou, která je zavede kam oni budou chtít. Naše láska k dětem může i v některých případech přerůstat do závislostí. Kdy nejsme schopni bez svého dítěte vlastně ani fungovat. Hlavně to platí pro ženy, které jsou se svými dětmi non stop a přestaly jsme mít vlastní životy. A tak když si máme zase budovat kariéru nebo jen svůj nový volný čas, cítíme se frustrovaně. A pořád jen přemýšlíme, jestli se našim dětem něco neděje. Vždy je to o míře. Dítě musí vědět, že ho milujete a je to krásné. Ale s mírou.