Obezita není v našich zeměpisných šířkách žádnou velkou novinkou. V posledních několika letech se však rozšířila i na děti, což je samozřejmě velmi varovné. Tlusté děti totiž mají tendenci si svou velkou nadváhu přenést i do dospělosti. A to je problém. Lidé s velkou nadváhou, natožpak obezitou, totiž marodí častěji než lidé se zdravou váhou. To je problém nejen pro ně samotné, ale rovněž i pro zdravotnictví, potažmo pro zaměstnavatele. Proto je vhodné dělat maximum pro to se obezitě vyhnout. Ne vždy to však klapne. V takovém případě je potřeba být radikální a změnit kompletně jídelníček. Ovšem je dobré zařadit i sport.

Zahradní trampolína

Zdravá jídelníček by měl být složený hlavně z velkého množství zeleniny, menšího množství ovoce, luštěnin a lubového masa. Rovněž se nesmí zapomínat na pohyb, který nejenže organismu prospívá, ale také ho odtučňuje. Mělo by se však jednat o pohyb aerobní, jelikož silové sporty nejsou k ubírání na váze příliš vhodné. Mezi aerobní pohyb se řadí třeba běhání, cyklistika, případně také skákání. Ovšem nikoliv skákání jen tak na zemi, ale na trampolínách 400 cm pro děti GoodJump https://www.goodjump.cz/trampolina-400/goodjump.

I když si spousta lidí myslí, že jde primárně o zábavu pro děti, trampolíny jsou adekvátním cvičebním nástrojem, který se pro boj s nadměrným množstvím kilogramů dokonale hodí. Jejich používání je nejen jednoduché, ale zároveň i zábavné. Je možné využít jak venkovních verzí, tak i modely pro interiér. Zatímco zahradní trampolíny mohou být určeny i pro více lidí a jsou tedy docela velké, ty interiérové jsou z logiky věci mnohem kompaktnější. Díky tomu se dají používat třeba v obyvák nebo v ložnici. Také je možné je snadno skladovat, třeba pod postelí. Většinou se vlezou i do průměrně velké skříně.

Zanedbaná trampolína

Skákání je sice zábava, nicméně zábava potenciálně nebezpečná. Aby se zabránilo případným potížím, je dobré používat u trampolín adekvátní bezpečnostní prvky. Mezi ty se řadí nejen klasické obvodové sítě, ale zároveň i kryty na pružiny. Ty jsou běžné jak u venkovních, tak rovněž i u domácích verzí.