Jsem vášnivá zahradnice. Mám opravdu rozsáhlou zahradu, dokonce mám taky část pole, které mám moc ráda. Sice to samozřejmě není některé velké pole, které by se počítalo na hektary, ale mám pouze malé pole o několika metrech čtverečních. Mě tohle stačí. Mám totiž moc ráda zeleninu a taky hlavně hrášek a nedokážu si představit rok, že bych třeba nesázela rajčata, papriku anebo hrášek. A poslední tři roky si taky dávám záležet na tom, abych měla na kousku pole brambory. Jak všichni víme, ta dnešní doba je hrozná, jak je všechno předražené a zbytečně drahé, někdy opravdu až moc, že se mi to zdá podezřelé.

Mám ráda čerstvou zeleninu.

Někdy jsem se mi chce v dnešní době hodně brečet. Jenomže jsem si řekla, že pokud se ne postarám sama o sebe a o svou rodinu, tak to asi nikdo za mě neudělá. A pěkně si sama obhospodařuji moje pole, kam jsem si vysázela brambory a taky další zeleninu. Teď jsem ráda, že příští rok už budu mít opravdu velkou úrodu. Taky jsem si kvůli tomu pořídila přepravky na zeleninu. Není to nic extra velkého, protože mám malé políčko a malou zahradu.

Často vařím zeleninové polévky.

Takže přepravky na zeleninu mi stačí takové střední a malé velikosti. Příští rok mám v plánu sázet taky květák a kapustu. Takže uvidíme, kolik přepravek na zeleninu budu na to potřebovat. Pěstování květáku je prý velmi složité, tak uvidím, jak se mi to podaří. Zatím jsem se na internetu zjišťovala všechny dostupné informace, ale stejně to zkusím, i když tomu moc nerozumím. Přepravky na zeleninu stále mám připravené a čisté, takže klidně můžu sklízet a sázet. Navíc mě vlastně i zahradničení baví. V tomto jsem asi po mé babičce a mamince, které prý zahradničení stále bavilo. A je to prima. Taky měly své přepravky na zeleninu, ovšem ale v jiném stylu, než jsou dnes. Nedokáži je porovnat, které byly lepší. Ale i s těmito novinkami jsme velmi spokojená.