Co se dá říci o elektřině? Kdybych to řekl dost ironicky, je to něco, co nevidíme, dokud nám za to nepřijde účet, nad kterým nás pro změnu přímo přechází zrak. A to zejména v poslední době, kdy už je i tato energie sice různá, ale určitě ne laciná. Jak o tom svědčí stále více lidí, kteří žádají stát o finanční pomoc, protože nevědí, jak to všechno zaplatit. A i když je skutečností, že ceny elektřiny nejsou těmi jedinými, které našince trápí, že zdražuje kdeco, rozhodně nad tím nelze zavřít nebo aspoň přimhouřit oko. Protože je to koruna ke koruně, a než se nadějeme, je tu klidně i osobní bankrot.

panely solární

Už dávno se do nás hustilo, abychom začali energiemi, tu elektrickou nevyjímaje, šetřit. Zprvu se to motivovalo ubývajícími zdroji a otázkami ekologie, což ale nijak mimořádně nezabíralo, protože je takzvaně košile bližší než kabát, a tudíž nám bylo pohodlí a dostatek nad nějaké ekologické škody, které často nebyly zase až tak patrné a nás trápící. Ale teď už je to jiná. Teď už elektřinou šetří kdekdo. Protože dnes už jde o peníze, a na těch každému z nás lidí skutečně hodně záleží.

Ovšem omezovat spotřebu elektřiny nejde donekonečna. A to už ani nezmiňuji skutečnost, kterou dávno všichni známe, a sice fakt, že čím méně této spotřebováváme, tím víc tato zdražuje, aby se dal ufinancovat chod celého systému elektroenergetiky. Takže šetření proudem dlouhodobě moc velkou úsporu nepřináší.

solární panely

A lze tedy na elektřině vůbec ušetřit? Ano, lze. My lidé si přece můžeme také pořídit solární panely, a když je využijeme, získáme zdroj elektřiny, jaký nám musí kdekdo závidět. Stačí, když nám fotovoltaika Brno Sunus dodá solární panely, když si tyto nainstalujeme a začneme využívat, a rázem máme svůj vlastní zdroj proudu. Který je díky využívání sluneční energie bezplatný.

A tak mám nápad. Pojďme naštvat předražené dodavatele elektřiny a přejděme na tu vlastní. Ušetříme, a ještě prospějeme naší přírodě.