Jsou věci, které člověk opravdu musí volit moudře a to proto, aby to nedopadlo tak, že by například dané zábradlí bylo využíváno úplně minimálně, protože by se lidé báli něčeho takového využít a to už jen proto, jak dané zábradlí vypadá. Jistě víte, že firmy nabízejí celou řadu materiálů, které jsou podle nich vhodné na zábradlí, ale ve výsledku se mnohé věci příliš nehodí.

přímé schodiště

Pokud člověk řeší zábradlí, rozhodně by se neměl zabývat jen tím, jak dané zábradlí bude působit, ale hlavně funkčností a to zejména, pokud se nebude jednat jen o zábradlí z jednoho patra do druhého, kde je ještě pochopitelné, že člověk řeší zejména design, ale pokud se bude jednat o zábradlí, které začíná v přízemí a končí někde v desátém patře, rozhodně nebude ideální řešit takové zábradlí pouze na design, protože věřte, že daným lidem bude úplně jedno, že je něco takového řešeno na design, když daní lidé potřebují mít pocit bezpečí, když jsou na daném schodišti.

Jsou lidé, kteří když jdou po schodech, tak se potřebují přidržovat pro případ, že by omylem zakopli o schod a je jasné, že nikdo nechce upadnout. Pokud by se měli chytit zábradlí, které je pouze na design, je možné, že by jim to nijak nepomohlo a ani by neměli možnost se při pádu daného zábradlí zachytit, aby zmírnili následky.

kulaté schodiště

Člověk by při výběru zábradlí měl opravdu přemýšlet, protože pro spoustu lidí je mnohem důležitější funkčnost než to, jak dané zábradlí vypadá. Zábradlí na schodiště je opravdu potřeba dostatečně promyslet, aby to nedopadlo tak, že uděláte špatnou volbu a dané zábradlí nikomu nebude pomáhat tak, jak by pomáhat mělo. Zejména starší lidé určitě ocení takové zábradlí, které bude kvalitní a kterého se nebudou bát chytit. Při navrhování a řešení konkrétních věcí je potřeba myslet zejména na dané uživatele, protože oni jsou těmi, kteří budou danou věc využívat. Nikoliv vy.