Vzpomínám si, když jsem měla brigádu v mateřské školce. A taky abych se přiznala, tak ze začátku jsem tam vůbec nechtěla, protože jsem si nedokázala představit to, že budu pracovat s malými dětmi. A jak všichni víme, tak malé děti stále jenom zlobí anebo křičí a piští. A nevím, jestli bych tohle opravdu nějak psychicky zvládla. Jenomže jsem studovala zdravotnickou školu a musela jsem jít taky půl roku praxi s dětmi, a to hlavně v mateřské školce. Předtím se taky byla v seniorcentru, kdy jsem byla čtyři měsíce, bych taky nebyla nějaké zkušenosti a vědomosti.

Ve školce mě to baví.

V seniorcentru mi to taky bavilo a taky jsme tam hráli různé hry, které byly docela zábavné i pro mě.  Abych pravdu řekla, tak hry se seniorem jsou opravdu zábavné a mě to hodně bavilo. Takže jsem si řekla, že asi to možná ve školce bude to samé. Jenom že nebylo. V mateřské školce je to skoro velký shon a stres se o ty děti musíte starat, protože vám stále jenom utíkají a hádají se. To není nějak seniorcentru, že tam jenom lidé sedí a leží a vůbec vám nikam neutečou.

Děti si rády hrají.

Sice je to velice smutné, ale zase máte jistotu, že vám ty lidé nikde nepadnout, že byste potom z toho měli problémy, takže jsem si v senior centru hráli hlavně karty anebo také různé Člověče nezlob se nebo jsme se taky s těmi seniory dívali na různé filmy.  A s dětmi je to jiné. Ty neposedí ani u filmu, takže jsme pro děti v mateřské školce stále vymysleli různé hry, aby to děti zabavilo. Naštěstí jsou různé počítačové aplikace, kde vám ukazují, jak skvělé hry jsou pro děti v mateřské školce velice důležité, aby je taky rozvíjelo. A také dáváme na Montessori hry, které jsou velice vzdělávací a děti to opravdu hodně baví. A taky jste měli někdy praxi ve školce? Jaké hry jste tam s dětmi hráli? A víte co? Já jsem si nakonec práci ve školce velmi oblíbila.