Švédsko patří mezi skandinávské země a nachází se na severu Evropy. Jeho hlavním městem je Stockholm a o tomto městě se dá říct, že jsou Benátky severu. Tato metropole se rozkládá na 14 ostrovech. V tomto městě se každý rok uděluje Nobelova cena. Stockholm leží poblíž sladkovodního jezera Mälaren na jihu Švédska. Jezero Mälaren je třetí největší švédské jezero. Stockholm se může chlubit pěknou přírodu a polovinu města tvoří překrásní parky. Švédi tyto parky rádi využívají pro sportovní aktivity a piknik. Za zmínku určitě stojí Ekoparken, je to první národní park na světě a je dlouhý 14 km. 

Stockholm

Ve městě je plno ostrůvku, jedná se o tak zvané Stockholmské souostroví. Voda je krásně čistá a průzračná. Krásná je radnice a v ní se každým rokem předávají Nobelovy ceny. Mimochodem od švédského krále si Seifert převzal tuto cenu za literaturu a pan Heyrovský zase za chemii. Ve městě se nachází plno kin, divadel a také muzeí. Pěkný je třeba Skansen. Toto muzeum se může chlubit světovým prvenstvím muzea, který je pod nebem. Pěkné je i metro, která je vyzdobené nádhernými sochami. Určitě všichni známe obchod s nábytkem Ikea. A každý ví, že právě Ikea pochází ze Švédska. Na ostrově Björko se nachází dochované vikingské sídliště Birka. V roce 1993 se tato vesnice zapsala do seznamu světového dědictví UNESCO. 

Jezero

Za zmínku též stojí čtvrť Gamla Stan, kde můžete obdivovat středověké uličky a nakoupit si pěkné suvenýry. V létě jsou ve Švédsku bílé noci, v půlnoci se jen trochu smrákne. Naopak v zimě je celou dobu jen tma. Zase je tam určitá kompenzace, kdy tedy v zimě můžeme obdivovat nádherné polární záře. Ve Švédsku se nachází 95 000 krásných a rozlehlých jezer. Za zmínku stojí třeba druhé největší město Göteborg. nachází se zde třeba Hamnkanalen, je to bývalý vodní přístav a pyšní se krásným hradem. Švédi jsou hodně pohodoví lidé, jsou tolerantní, otevření, přátelští a velmi pohostinní.