Solární sprchy se staly oblíbeným společníkem nejen u zahradních bazénů. Bývají instalované i na chatách c chalupách, kde jsou v provozu v teplém období roku.

Zahradnické práce

Někteří lidé tráví na chalupě většinu času od jara do podzimu. Jakmile jim to umožní přijatelné teploty ovzduší, opustí městský byt a přebývají v přirozenějším prostředí, obklopeni přírodními krásami. Na chalupě je stále spousta práce, zejména tehdy, jde-li o větší parcelu, kterou máte rozdělenou zčásti na okrasnou a částečně na užitkovou.

Za příznivého počasí se tu obdělávají záhony, sází a pěstuje zelenina a zahradní sprcha solární Chlorito tu najde uplatnění nejen pro mytí rukou a oplachování obličeje, ale i pro čištění obuvi a zahradnického nářadí. Můžete ponechat ohřívat vodu ve sprchovém zásobníku slunečními paprsky a ušetříte za ohřev vody v bojleru nebo v průtokovém ohřívači.

odtokový ventil u sprchy

Stavební práce

Chalupáři také občas řeší různé stavební úpravy v interiéru i na zahradě, staví a rekonstruují terasy, chodníčky, pergoly, altány či garážová stání a tehdy se také hodí sprcha s teplou vodou pro umývání znečištěné pokožky a vlasů od stavebního materiálu a nánosů prachu.

vodní kapky

Hygiena

Sprchování na zahradě se sluncem nad hlavou je něco úplně jiného, než uvnitř ve sprchovém koutu, v místnosti s umělým osvětlením. A navíc ohřev vody zdarma může být významnou položkou, která šetří finance z rodinného rozpočtu.

Sportovní aktivity

Na chalupu nejezdíme jen kvůli pracovní dřině, také tu relaxujeme a provozujeme vhodné sportovní aktivity. Pro chalupáře je ideální stolní nebo „líný“ tenis či badminton, volejbal, nohejbal nebo cyklistika. Solární sprcha je pro takové okamžiky opět vítaným společníkem. Některé solární sprchy mívají i spodní ventil pro oplachování chodidel, pokud vysloveně nemáte zájem o celkovou sprchu.