Správná péče o dioptrické brýle

Pokud nosíte brýle, pak jistě víte, že je třeba o ně řádně pečovat. Přeci jenom to není levná investice a brýle jsou vlastně zdravotní pomůcka, která zpříjemňuje život. Aby brýle dlouho sloužily a dobře plnili svoji funkci, pak je třeba jim věnovat určitou péči.

brýle na čtení

Čistění brýlí

Brýle a tedy skla je potřeba umět správně vyčistit. Nesmí se čistit suchým hadříkem. Je možné koupit i navlhčené čistící ubrousky a s nimi si brýle pravidelně čistit. Anebo je jednou za čas nechat vyčistit i v optice.

Ochrana brýlí

Co je velmi důležité je mít pouzdra na dioptrické brýle. Pokud totiž máte brýle jen na čtení, na dálku, do auta nebo jich máte víc a střídáte je, pak víte, že je často někam pokládáte, odkládáte nebo přenášíte. A to vše zvyšuje riziko poškrábání brýlí a jejich znehodnocení. Také při přenášení v batohu či kabelce se mohou velmi poškodit jak skla, tak i obroučky. Proto je důležité mít nějaké pouzdro.

pouzdro na brýle

Díky široké nabídce pouzder, tak máte možnost si vybrat to nejlepší a nejvhodnější právě pro vás . Takové pouzdro, se kterým se vám bude dobře pracovat, které ochrání vaše brýle a zároveň se vám bude líbit a hodit třeba ke kabelce. Existují různé druhy pouzder a tak si můžete vybrat tvrdé či měkčí i podle toho, jak často brýle nosíte a přenášíte. Pokud méně, pak vám stačí i měkčí pouzdro, které zabrání hlavně poškrábání brýlí. Ale pokud brýle používáte méně a často je někam nosíte, tak je vhodnější použít tvrdší pouzdro, které brýle ochrání kompletně a nehrozí nejenom poškrábání, ale také třeba zlomení či ulomení obrouček.

Cítit se komfortně a spokojeně se svými brýlemi, které musíte nosit, je příjemné. Mít pohodlné brýle, které vám sluší a pasují a k tomu pěkné doplňky i v podobě pouzdra pro brýle je prostě krásné a vy se tak můžete cítit dokonale a spokojeně. Však nošení brýlí patří teď i k moderním trendům.