http://www.eprehledy.cz/statni_svatky_slovensko.php t=UTF-8″>

Zatímco před inflací spousta rodin řešila skutečnost, že nemají v rozpočtu prostor pro věci, které se trochu vymykají běžným potřebám člověka, jako je nový mobil, dovolená nebo nové auto, dnes již musí tyto rodiny řešit podstatně horší problémy. A sice to, že někdy netuší, jak následující měsíc zaplatí nájem, zálohy za energie, jídlo nebo školní potřeby pro jejich děti.

Tato situace je zapříčiněna nepříznivou ekonomickou situací nejen v České republice ale v podstatě v celém světě. Nejprve dostala světová ekonomika zásah v podobě koronavirové pandemie, a když už se zdálo, že se situace jakž takž uklidnila, a ekonomika se může začít plně vzpamatovávat, tak podniklo Rusko invazi na Ukrajinu. V době, kdy válka začala, si asi nikdo z nás neuměl představit, jaký dopad to na nás bude mít.

peníze

Nicméně rychle rostoucí ceny energií, kdy zálohy dosahují i částek několik desítek tisíc, nás rychle vyvedly z omylu. V závislosti na cenách energií a dalších faktorů, následovalo zvyšování cen potravin, pohonných hmot, služeb a podobně.

Spousta z nás si pokládá otázku, jak tuto situaci řešit? A existuje vůbec nějaké řešení? Naše republika má velmi napnutý státní rozpočet a poměrně velký státní dluh, což celou situaci jen zhoršuje. Stejně jako to, že nikdo neví, jak bude válka dlouho trvat. Objevilo se řešení v podobě takzvaného „deštníku proti drahotě“, ale pro spoustu lidí je toto řešení nedostatečné.

grafy

Mnoho občanů si přeje, aby se zvýšila minimální mzda, aby měli více peněz na úhradu nezbytných věcí. Ale bohužel, pokud by se plošně zvedly mzdy, došlo by k ještě vyššímu nárůstu inflace. Lidé se také obávají, aby vláda nepřistoupila k tomu, že zvednou odváděné daně z našich platů a mezd. To v současné době není na pořadu dne, ale lidé už se zkrátka obávají, co bude dál.

Pokud se chcete dozvědět více o tématu růstu daní, navštivte článek Zvednou nám daně? Nebankovní hypotéky.