Je to jen na člověku samotném, zda se rozhodne nedělat něco, co v životě nedělal. My si vymyslíme pana Koubíčka a provedeme si s ním modelovou situaci. Rodina se rozhodla pro koupi domku, kde je však třeba udělat několik věcí, aby byl pně obyvatelný. Například vykopat středně hlubokou jámu, do které přijde položit zcela nové vodovodní potrubí. A to má zařídit pán tvorstva. Ten není proti, odjakživa něco zařizuje, takže proč to neudělat také v současné situaci. Pan Koubíček od útlého mládí sedí v kanceláři a zde vyřizuje věci potřebné, pochopitelně tajně, aby šéf nevěděl. A tak zařídil i tohle a byl sám se sebou spokojen. Jenže, v telefonátu druhý den od firmy, která měla mini bagrem tuto dlouhou díru vykopat, mu bylo laxně sděleno, že tam technika nesmí https://www.eamadeo.cz/casto-kladene-dotazy/na-laminatove-podlahy/pokladka-laminatove-podlahy.htm kvůli tomu a tomu. Bum.

nářadí

Nuže, co nyní udělat. Naštěstí poradili kolegové z kanceláře.

„Vezmi lopatu a krumpáč do teplejch a udělej si to sám“.

To je skvělý nápad, pomyslel si pan Koubíček a hned také požádal kolegy o pomoc. Kupodivu neuspěl. Ani jeden z nich se nehodlal angažovat, a tak pan Koubíček neváhal a šel to zkusit sám. Nejprve si sehnal odbornou literaturu, aby věděl jak se s čím zachází a jak se to drží. Po tří měsíčním studiu dorazil na parcelu u domu v patřičném odění a začal kopat. V nemocnici skončil hned druhý den.

kopáč

Vážení čtenáři, úmyslně nepíši, co vše našeho hrdinu bolelo, nebo co se mu stalo. Mohl si namoci páteř stejně dobře jako si vykopnout zuby krumpáčem. Ruční výkopové práce nejsou totiž žádná legrace a pokud někdo není zvyklý, dostane se do velkých potíží po pár metrech. Proto nikdy nedělejte takové věci sami. Skutečně to nemá smysl, nemluvě o tom, že byste si předem měli zjistit co vše v zemi vede. Oslovte firmu, která to vše udělá místo vás. Klikněte na barevný odkaz výše a máte po starostech. Ono i kopat se musí umět a hlavně, mít na to fyzickou kondici. Zdraví máte jen jedno.