Žena samoživitelka s malým dítětem to nemá zrovna snadné. Dokážete si vybavit film Marie Poledňákové „Jak vytrhnout velrybě stoličku“? V něm velmi výstižně naznačila herečka Jana Preissová, jak náročný kolotoč každou ženu čeká, a to i tehdy, má-li doma výpomoc v podobě starostlivé matky.

instalatérský hasák

Ženy se dovedou postarat o děti, mají to zakódováno v genech, ovšem potřebují také nějakého pomocníka, který jim vyjde vstříc v každodenních technických záležitostech, souvisejících s domácími spotřebiči a elektrickými rozvody a mimo jiné i se systémy, o které se starají instalatéři. Mnoho mužů dokáže vyměnit těsnění u hadičky v nádržce na toaletě, namontovat garnýž, vyměnit lustr a vymalovat byt, ale když chlapská ruka doma schází, bývá to problém.

instalatér v akci

Co se týče instalatérů, je toto řešení naštěstí poměrně jednoduché. Ti totiž udržují v pohotovosti nepřetržitý havarijní servis a dokážou přispěchat na pomoc do hodiny, a to třeba i v sobotu o půlnoci. Pochopitelně záleží na závažnosti situace, ale pokud se kupříkladu doma zanese toaleta a vy máte na starosti roční batole, nebudete mít ani technické možnosti, ani dostatek energie a času na to podnikat různé pokusy o zprůchodnění ucpaného záchodu, zatímco potřebujete připravovat pro dítě jídlo a starat se o to, aby bylo doma co k snědku, a abyste měli vždy čisté oblečení.

Instalatéři zasahují i v dalších havarijních situacích, jako je prasklé topení, unikající voda z potrubí a armatur v bytě či problémy s plynovými spotřebiči, například nefunkční plynový kotel nebo zanesená a zhasínající plynová karma.

Velmi rozumné je toto vše nejen znát, ale také se podle toho zařídit. Jinými slovy, dokud se žádná havárie u vás doma nepřihodí, máte čas zjistit telefonický či e-mailový kontakt na spolehlivou instalatérskou firmu, která tyto služby zajišťuje, abyste v případě potíží ihned začali situaci řešit.